[ 0 ] Ürün
Sepetiniz
 x 
Sepet boş

ust banner

Garanti ve İade Politikası

Arızalı Mallar Ve Siparişten Vazgeçme

 • otokilicrulman.com 'dan alınan tüm parçalar ibraz edildiği takdirde 7 gün içinde eski şekil ve paketi bozulmamak kaydı ile ve iade nakliye bedelleri müşteriye ait olmak üzere iade edilebilir.
 • İade ve siparişten vazgeçmenin temel kuralı ürünlerin orijinal ambalajlarının kesinlikle ve hiçbir surette bozulmamış olması ve ürünün faturasının ibraz edilme gerekliliğidir.otokilicrulman.com ürünleri orijinal ambalajlarını bozmayacak bir dış ambalajla kaplayarak gönderir. İade ve vazgeçmelerde müşteri ürünün orijinal ambalajının korunması hususunda sorumludur. (Ürünün ambalajı üzerine yapıştırılan kargo kağıtları, ekstra bant vs iade şartlarını ortadan kaldırır.)
 • İadeye konu olma ihtimaline karşın müşteriler, ürünlerin kendilerine ulaştığı şekliyle ambalaja zarar vermeyecek şekilde katlı yerlerinden açmalıdır.
 • Faturası ibraz edilmeyen ürün iade alınmaz. Eğer fatura bir ticari şirket adına düzenlenmişse iade faturası kesilmelidir.
  - Tüm iade işlemleri için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine email yoluyla bilgi verilmelidir.

Garanti Kapsamında Bozulan Ürünler

 • Ürünün garantisini, ürünün üreticesi verir;otokilicrulman.com aracılık yapar.
 • Garanti kapsamında bozulan ürünlerin garanti kağıdı ürünün faturasıdır. Faturasız ürünler garanti kapsamına alınamamaktadır.
 • otokilicrulman.com 'dan aldığınız bir ürün garanti süresi içinde; satılan parçadan dolayı bozulur ise parça nakliye bedelleri otokilicrulman.com'a ait olmak üzere geri alınır. Yerine müşteri isteğine göre aynı üründen verilir ya da parçanın ücreti aynen müşteriye iade edilir. otokilicrulman.com oluşan problemin satılan parçadan dolayı meydana geldiğini tesbit için süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Problemin parçadan dolayı meydana geldiğinin tesbitinden sonra para iadesi için otokilicrulman.com müşteriden süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Parçanın yanlış kullanımı ya da parçanın kullanıldığı aparat, asemble ya da aracın objektif özelliklerinin dışında kullanımlar garanti kapsamı dışındadır.
 • Garanti süresi malın otokilicrulman.com depolarından çıktığı tarihte başlar.

Genel kurallar

 • Müşteri yanlış ürün sipariş ettiğini ya da kendisine yanlış ürün verildiğini parça kendisine ulaştıktan 3 gün sonraya kadar otokilicrulman.com 'a bildirmek zorundadır. Aksi halde parça kabul edilmiş sayılır.
 • Malın iadesi ve garanti süresiyle ilgili malın tedarikçisinin ya da üreticinin garanti belgesinde yazan şartlar olumlu ya da olumsuz buradaki şartları fesh eder.

Ödeme Ve Ödeme Problemleri

 • Malın fiyatı müşterinin malı satın aldığı gün sabitlenir. Bu günden sonra oluşacak kur farkları ya da fiyat artırımları müşteriyi bağlamaz. İade söz konusu olduğunda siparişe konu olan fatura tutarı iade sırasında baz alınır.
 • Herhangi bir sebepten ötürü müşteriden fazla para tahsil edilirse, sipariş bedelinden fazlası müşteriye, müşterinin bu durumu otokilicrulman.com'a ibrazından sonra 14 işgünü içinde iade edilir.
 • Havale ile satın almalarda sipariş toplam tutarın hesaplarımıza geçtiği tarihte başlar. Havaleye konu olan tüm masraflar müşteriye aittir. Eksik ödeme eksik sipariş anlamına gelmez; siparişin tüm tutarı havale edilmek zorundadır. Aksi takdirde "gönderilen kadar mal" sevkiyatı söz konusu değildir.
 • Kredi kartı ile ödemelerde, otokilicrulman.com ödemenin gerçekleştiği bankanın sebep olduğu sorunların çözümünde müşterilerine azami destek verir. Bununla birlikte provizyon iptali, ücret iadesi vs gibi konularda otokilicrulman.com 'un üzerine düşeni yerine getirmesiyle birlikte, banka prosedürlerinin muhatabı müşterinin kendisidir

Diğer Problemler

 • otokilicrulman.com Tüketici Yasasına aykırı olmayan bu koşullar arasında bulunmayan şartlarda Tüketici Yasasını hakem kabul eder. Tüketici Yasası için Tıklayınız.

bankalar banner